Henry Enfield Roscoe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Henry Enfield Roscoe

Henry Enfield Roscoe lindi më 7 janar 1833 në Londër, dhe vdiq më 18 dhjetor 1915 në West Horsley. Ishte kimist anglez.