Henry Winkler

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Henry Winkler
Henry winkler @ wizard world nyc experience 2013.jpg
Winkler, 2013
Informacione personale
Ditëlindja 30 tetor, 1945
Vendlindja Manhattan, Nju Jork, SHBA

Henry Franklin Winkler lindi më 30 tetor, 1945. Është një aktor amerikan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Henry Winkler – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.