Hermandad de Campoo de Suso

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hermandad de Campoo de Suso
Komunë
Vendndodhja
Hermandad de Campoo de Suso is located in Spanjë
Hermandad de Campoo de Suso
Hermandad de Campoo de Suso

Koordinatat: 43°1′21″V 4°13′28″P / 43.02250°V 4.22444°P / 43.02250; -4.22444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Campoo
Kryetari i Bashkisë Pedro Luis Gutiérrez González (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 222.65 km2
Lartësia 886 m (m.n.d.)
Popullsia 1809 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 1′ 21″ Veri

4° 13′ 28″ Perëndim

Hermandad de Campoo de Suso është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campoo, të provincës Cantabria, në Cantabria. Hermandad de Campoo de Suso ka 1809 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 222.65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]