Hilde Duffek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Hilde Duffek aktiviste në Lidhja e punës së shoqatave Austriake-Të huaja në shtëpien e së cilës edhe gjendej selia e lidhjes.

Hilde Duffek ndër të tjera ishte drejtuese e organizimit dhe qeverisjes së punës pranë Shoqatës Austriake-Shqipate.[1]

Burimi i të dhënave[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ http://www.dachverband-pan.org/panbuch/082-397.pdf