Hisban

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hisban
Qytet
Vendndodhja
Hisban is located in Jordania
Hisban
Hisban
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 31°48′0″V 35°48′0″L / 31.80000°V 35.80000°L / 31.80000; 35.80000

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Amman
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 31° 48′ 0″ Veri

35° 48′ 0″ Lindje

Hisban është një qytet në governoratin AmmanJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Hisban – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale