Jump to content

Histologjia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Histologjia (1950)

Histologjia është një nga disiplinat e mjekësore që merret me studimin (mikroskopik) të indeve dhe organeve të trupit.

Historia e Histologjisë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bibliografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]