Mjekësia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mjekësia ose Medicina (lat. ars medicina = arti i shërimit) merret me shëndetin dhe parandalimin, njohjen edhe shërimin e sëmundjeve dhe lëndimeve. Gjithashtu ajo merret me shtatzëninë, lindjen dhe vdekjen.

Historia e mjekësisë shqiptare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Organe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sisteme organike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sëmundje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


C Puzzle.png Ky artikull është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirësimin e këtij artikulli!