Dora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Dora e njeriut
Tupaia javanica, Homo sapiens

Dora - është pjesë e trupitnjeriut e cila i është e ngjitur në pjesën e poshtme të krahut. Dora në vete përmban pëllëmbën dhe pesë gishtat të cilët njihen si gishtat e dorës. Njeriu ka dy duar., dorën e majt dhe të djathte.

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Hand