Shëndeti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shëndeti është niveli i efikasitetit funksional apo metabolike së qenies së gjallë. Tek njeriu, kjo është gjendja e përgjithshme e mendjes, trupit dhe shpirtit të një personi, zakonisht do të thotë të jenë të lirë nga sëmundjet, dëmtimi ose dhimbja (si në ("shëndet të mirë" ose "i shëndetshëm") [1].Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Merriam-Webster. Dictionnary - "Health", accessed 21 April 2011.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Wiki WikiFjalori: Shëndeti – shfletoni më shumë në fjalorin e lirë