Biokimia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

'Biokimia'[Greqishtja|greq βιοχημεία, viohimia = kimia e jetës) është studimi i proceseve kimike dhe shndërrimeve që ndod