Hovmantorp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hovmantorp
Qytet
noform
Pamje e kishës nga lartë
Vendndodhja
Hovmantorp is located in Suedia
Hovmantorp
Hovmantorp
Vendndodhja e Hovmantorp në Suedi

Koordinatat: 56°47′11″V 15°08′28″L / 56.78639°V 15.14111°L / 56.78639; 15.14111

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Småland
Qarku Qarku Kronoberg
Komuna Komuna Lessebo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.56 km2
Popullsia 3,001 banorë
Dendësia 1.170 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Koordinatat 56° 47′ 11″ Veri

15° 08′ 28″ Lindje

Hovmantorp është qytet në provincën Småland, Suedi me 3,001 banorë më 2010.

Njerëz që kanë lindur këtu[redakto | redakto tekstin burimor]