Huéscar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Huéscar
Komunë
Stema_figuraBandera de Huéscar (Granada).svg
Vendndodhja
Huéscar is located in Spanjë
Huéscar
Huéscar

Koordinatat: 37°48′V 2°32′P / 37.800°V 2.533°P / 37.800; -2.533

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Qarku Huéscar
Kryetari i Bashkisë Agustín Gallego Chillón
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 468 km2
Lartësia 953 m (m.n.d.)
Popullsia 8232 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Oscenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18830
Prefiksi (+34) 958

Huéscar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Huéscar, të provincës Granada, në Andalusia. Huéscar numëronte 8232 banorë në vitin 2009, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 468 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]