Huell Howser

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Huell Howser
Huell Howser Nisei Week Grand Parade 2007.jpg
Howser, 2007
Informacione personale
Ditëlindja 18 tetor, 1945
Vendlindja Gallatin, Tennessee, SHBA
Ditëvdekja 7 janar, 2013
Vendvdekja Palm Springs, Kalifornia, SHBA
Kombësia Amerikan

Huell Howser lindi më 18 tetor, 1945Gallatin, Tennessee si Huell Burnley Howser dhe vdiq më 7 janar, 2013Palm Springs, Kalifornia. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Huell Howser – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.