Huesca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Huesca
Komunë
noform
The city of Huesca as seen from the cathedral
Stema_figuraFlag of Huesca.svg
Vendndodhja
Huesca is located in Spanjë
Huesca
Huesca

Koordinatat: 42°8′V 0°25′P / 42.133°V 0.417°P / 42.133; -0.417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Huesca
Qarku Hoya de Huesca
Kryetari i Bashkisë Ana Alós López (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 161 km2
Lartësia 488 m (m.n.d.)
Popullsia 52347 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Iberians
Vendasit Oscense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22001 - 22006
Prefiksi 974
Faqja Zyrtare Official website

Huesca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Hoya de Huesca, të provincës Huesca, në Aragon. Huesca numëronte 52347 banorë në vitin 2010, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 161 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]