Jump to content

Hugh Jackman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hugh Jackman
U lind në
Hugh Michael Jackman

12 tetor 1968
KombësiaAustralian

Hugh Michael Jackman lindi më 12 tetor 1968Sydney, Australi. Është një aktor australian, i njohur u bë ai prej filmat e X-Men po ashtu edhe Kate & Leopold. Ai është 1,89 m i madh dhe i ka sy të gjelbër-kafe.

Viti Titulli Roli Shënime
2007 Wolverine Logan (aka Wolverine) Njoftuar
2006 The Prestige Rupert Angier
2006 Scoop
2006 Good John Halder
2006 X-Men 3: The Last Stand Logan (aka Wolverine)
2006 Happy Feet Memphis
2006 The Fountain Tom Verde
2006 Flushed Away Roddy
2005 Stories of Lost Souls Roger
2004 Van Helsing: The London Assignment Gabriel Van Helsing Dublues (animuar)
2004 Van Helsing Gabriel Van Helsing
2003 X2 Logan (aka Wolverine)
2002 Standing Room Only Roger
2001 Someone Like You Eddie Alden
2001 Kate and Leopold Leopold Alexis Elijah Walker Gareth Thomas Mountbatten,
Duke of Albany
2001 Swordfish Stanley Jobson
2000 X-Men Logan (aka Wolverine)
1999 Oklahoma! Curly McLain
1999 Paperback Hero Jack Willis
1999 Erskineville Kings Wace
1995 Correlli Kevin Jones

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.