Hulst

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hulst (kthjellim).


Hulst
—  komuna  —
stema_figuraHulst vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°18′57″V 4°03′14″L / 51.315833°V 4.053889°L / 51.315833; 4.053889 (Hulst)Koordinatat: 51°18′57″V 4°03′14″L / 51.315833°V 4.053889°L / 51.315833; 4.053889 (Hulst)
Sipërfaqja 251,09 km2
Popullsia 27.714 banorë 2011
Dendësia 110,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0114
Kodi Postar 4560-4569, 4580-4589
Kodi statistikor 0677
Hulst is located in Hollandë
Hulst
Hulst
Hulst – harta_foto
www.gemeentehulst.nl

Hulst është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 251.09 km² dhe popullsi 27714 banorë[1]. është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Zelanda