Hundredth

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hundredth
Chadwick Johnson Hundredth.JPG
Chadwick Johnson (Hundredth) en Never Say Die! Tour (2013).
Informacione
PrejardhjaFlag of the United States.svg Myrtle Beach, South Carolina
ZhanriMelodic hardcore
LabelMediaskare
Vite aktiv2008 - sot
Anëtarët
Chadwick Johnson
John Paul Gressman
Andrew Minervini
Blake Hardman
Matt Koontz
Webfaqja
Hundredth (Facebook)

Hundredth është një grup muzikor nga Myrtle BeachSouth CarolinaShBA. Deri tani, grupi publikoi dytë albume dhe dytë EPs të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Chadwick Johnson (Këngëtar), John Paul Gressman (E-bas), Andrew Minervini (Kitara), Blake Hardman (Kitara) dhe Matt Koontz (Drums).

Discography[redakto | përpunoni burim]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU UK
2010 When Will We Surrender Mediaskare Records n.A.
2011 Let Go n.A.
2013 Revolt (EP)
2014 Resist (EP) 167
"—" denotes that the record didn't chart.

Weblinks[redakto | përpunoni burim]

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Top-Lista: US