Hurley, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hurley, New York
qytet
Vendndodhja
Hurley, New York is located in SHBA
Hurley, New York
Hurley, New York

Koordinatat: 41°55′27″V 74°3′42″P / 41.92417°V 74.06167°P / 41.92417; -74.06167

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku Ulster
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 6314 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Koordinatat 41° 55′ 27″ Veri

74° 3′ 42″ Perëndim

Faqja Zyrtare townofhurley.org

Hurley, New York është një qytet në qarkun Ulstershtetit federal New York, SHBA. Në Hurley, New York jetojnë 6314 banorë (2010)[1]. Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (36 sq mi) .

Historia[redakto | përpunoni burim]

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Hurley, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale