Huti i maleve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Huti i maleve (Glaucidium gnoma) eshte nje lloj bufi qe jeton ne SHBA dhe Meksike.

Bibliografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Howell S.N.G. & K. Eisermann, « Photospot: Guatemalan Pygmy Owl Glaucidium cobanense is a good species » Neotropical Birding, vol. 9 (2011), p. 74-76.