Hysen Memolla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hysen Memolla
Të dhënat personale
Emri i plotëHysen Memolla
Data e lindjes (1992-07-03) 3 Korrik 1992 (27 vjeç)
Vendi i lindjesKavajë, Shqipëri
Gjatësia1,85 m (6 ft 1 in)
PozicioniMbrojtësi
Informacionet për klubin
Klubi aktualHajduk Split
Numri27
Karriera në rini
USD Pezze di Greco
ASD Esperia Monopoli
2010-2011Martina Franca
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2015Martina Franca49(0)
2015Hellas Verona0(0)
2015–2016Koper17(2)
2016–Hajduk Split13(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 20 Janar 2017.
† Ndeshje (Gola).

Hysen Memolla (lindur 3 Korrik 1992 në Kavajë) është një futbollist shqiptar i cili luan si mbrojtës për Hajduk Split.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ [1]