Hysen Pulaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Hysen Pulaku (lindur më 8 dhjetor 1992) është një peshëngritës shqiptar. Është shpallur kampion Evropian për të rinj në Qipro (27 nëntor 2014). Ai u shpall kampion në stilin e shtytjes për peshat 85 kg, ndërsa, në stilet e shkëputjes dhe 2-garëshit, ai ka marrë medaljen e argjendtë.