IÉSEG School of Management

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"IÉSEG School of Management" është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Lille dhe La Défense. Ngritur që në vitin 1964.

"IESEG" u rendit e 33-a ndër shkollat evropiane të biznesit në 2019-ën nga gazeta "Finacial Times"[1].

Programet e saj janë trefish të akredituara nga sistemet ndërkombëtare AMBA, EQUIS dhe AASCB[2]. Shkolla numëron mbi 40000 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës, si Christophe Catoir (kreu ekzekutiv i Adecco France-it) dhe Nicolas Wallaert (kreu ekzekutiv i Cofidis France-it).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^  FrancaClassement 2019 du Financial Times: trois écoles françaises dans le top 5
  2. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.Triple accredited business schools (AACSB, AMBA, EQUIS)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]