ISG Business School

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"ISG Business School" është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Paris, New York dhe Tokjo. Ngritur që në vitin 1967[1].

Shkolla numëron mbi 20000 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës, si Emmanuel Besnier (kreu ekzekutiv i Lactalis-it)[2] dhe ish-ministri francez François Baroin[3].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "L'ISG par Valérie Dulieu". Arkivuar nga origjinali më 17 nëntor 2015. Marrë më 22 tetor 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Lactalis, presque un Champion..." Arkivuar nga origjinali më 17 nëntor 2015. Marrë më 22 tetor 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Le parcours de François Baroin

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]