ISG Business School

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

"ISG Business School" është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Paris, New York dhe Tokjo. Ngritur që në vitin 1967[1].

Shkolla numëron mbi 20000 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës, si Emmanuel Besnier (kreu ekzekutiv i Lactalis-it)[2] dhe ish-ministri francez François Baroin[3].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ L'ISG par Valérie Dulieu
  2. ^ Lactalis, presque un Champion...
  3. ^ Le parcours de François Baroin

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]