ISOCARP

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

International Society of City and Regional Planners (ISOCARP) është një organizatë ndërkombëtare e urbanistëve profesional. U krijua në vitin 1965. Tani ka anëtarë në më shumë se 80 vende. ISOCARP njihet zyrtarisht nga Kombet e Bashkuara dhe Këshilli i Evropës. Ka një status formal konsultativ pranë UNESCO-s. Nuk është nën kontrollin e asnjë qeverie.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: International Society of City and Regional Planners – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale