I Killed the Prom Queen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
I Killed the Prom Queen
Jaime Hope I Killed the Prom Queen NSD 2013.JPG
Informacione
PrejardhjaAdelaide, South Australia, Australia
ZhanriMetalcore
LabelResist, Final Prayer, Eulogy, Metal Blade, UNFD (Australia), Stomp, Hand of Hope, Epitaph
Vite aktiv2000 - 2008
2011 - sot
Anëtarët
Jaime Hope
Jona Weinhofen
Benjamin Coyte
Shane O´Brien
Kevin Cameron
Ish-anëtarët
Michael Crafter
Ed Butcher
JJ Peters
Lee Stacey
Ben Engel
Leaton Rose
Sean Kennedy
Simon O´Gorman
Webfaqja
I Killed the Prom Queen (Facebook)

I Killed the Prom Queen është një grup muzikor nga AdelaideSouth AustraliaAustralia. Deri tani, grupi publikoi tre albume dhe disa EP resp. singles të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Jaime Hope (Këngëtar), Benjamin Coyte (E-bas), Kevin Cameron (Kitara), Jona Weinhofen (Kitara) dhe Shane O´Brien (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shënim
AU
2002 Choose to Love, Live, or Die (EP) Final Prayer
2003 I Killed the Prom Queen/Parkway Drive Split-EP me Parkway Drive
2003 When Goodbye Means Forever Resist Records
2005 Your Past Comes Back to Haunt You (EP)
2006 Music for the Recently Deceased Stomp, Metal Blade 27
2008 Sleepless Nights and City Lights (DVD) Hand of Hope Records 48
2014 Beloved Epitaph Records 6
"—" denotes a release that did not chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Toplista: AU