Parkway Drive

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parkway Drive
Nova2013 Parkway Drive Winston McCall 0007.jpg
Këngëtar Winston McCall (2013).
Informacione
PrejardhjaByron Bay, New South Wales, Australia
ZhanriMetalcore
LabelResist, Epitaph
Vite aktiv2003 - sot
Anëtarët
Winston McCall
Jia O´Connor
Jeff Ling
Luke Kilpatrick
Ben Gordon
Webfaqja
parkwaydriverock.com

Parkway Drive është një grup muzikor nga Byron BayNew South WalesAustralia. Deri tani, grupi publikoi katër albume dhe disa EP resp. singles të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Winston McCall (Këngëtar), Jia O´Connor (E-bas), Jeff Ling (Kitara), Luke Kilpatrick (Kitara) dhe Ben Gordon (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

EPs / Albums[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1]
AU US UK DE AT
2003 I Killed the Prom Queen/Parkway Drive (Split) Final Prayer
2004 Don´t Close Your Eyes (EP) Resist Records
2005 Killing With a Smile Epitaph Records 39
2007 Horizons 6
2010 Deep Blue 2 39 46 68
2012 Atlas 3 32 48 22 33
2015 Ire
2018 Reverence
"—" denotes a release that did not chart.

DVDs[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2009: Parkway Drive DVD
  • 2012: Home Is for the Heartless DVD
  • 2020: Viva the Underdogs

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Parkway Drive – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: DE Arkivuar 4 mars 2016 tek Wayback Machine AT UK Arkivuar 24 gusht 2013 tek Wayback Machine US AU