Ibrahim El-Harbi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ibrahim El-Harbi
Të dhënat personale
Emri i plotëIbrahim Mater El-Harbi
Data e lindjes10 korrik 1975
Vendi i lindjesRiadi, Arabia Saudite
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993Al-Nassr FC
2007Ohod Club
Ekipi kombëtar
1996–2003Arabia Saudite61(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ibrahim Mater El-Harbi (Arabishtابراهيم الحربي) (lindi më 10 korrik 1975) është ish-futbollistë arabë.

Ai ka luajtur për Al-Nassr dhe Ohod. Ai poashtu ka luajtur për kombëtaren, ku morri pjesë në Lojërat Olimpike Verore më 1996 dhe në Kampionatin Botërore 1998.