Ibrahim Selimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ibrahim Selimi ka qenë një atdhetar i vendosur për një Shqipëri të lirë. Ai ishte mësuesi i parë dhe iniciatori i ngritjes së shkollës së parë shqipe në Tepelenë në vitin 1908. Vdes në pranverë të vitit 1935.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Amaneti i mësuesit patriot". Marrë më 18 shtator 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)