Icod de los Vinos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Icod de los Vinos
Komunë
noform
Drago Milenario
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Tenerife
Qarku Tenerife
Kryetari i Bashkisë Juan José Dorta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 95.9 km2
Lartësia 235 m (m.n.d.)
Popullsia 23092 Instituto Canario de Estadística banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38430
Prefiksi +34 (Spain) + 922 (Tenerife)
Faqja Zyrtare http://www.icoddelosvinos.es

Icod de los Vinos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Tenerife, në Ishujt Kanare. Icod de los Vinos ka 23092 Instituto Canario de Estadística banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 95.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 28°21′V 16°42′P / 28.350°V 16.700°P / 28.350; -16.700