Igualada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Igualada
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Igualada is located in Spanjë
Igualada
Igualada

Koordinatat: 41°35′V 1°37′L / 41.583°V 1.617°L / 41.583; 1.617

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Marc Castells i Berzosa
Partia Convergència i Unió
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.12 km2
Lartësia 313 m (m.n.d.)
Popullsia 38918 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8700
Faqja Zyrtare www.igualada.cat

Igualada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia. Igualada ka 38918 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]