Ilie Cebanu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ilie Cebanu
AUT vs. MDA 2015-09-05 (142).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëIlie Cebanu
Data e lindjes29 dhjetor 1986
Vendi i lindjesChişinău, Moldavia
Gjatësia1,89 m (6 ft 2+12 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Mordovia Saransk
Numri1
Karriera në rini
1992–2003FC Zimbru Chișinău
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2004FC Zimbru Chișinău1(0)
2004–2005FC Kärntene
2005FC St. Veit
2006SK Sturm Graz
2006–2007Kapfenberger SV1(0)
2007→ SVA Kindberg (huazim)8(0)
2007–2009Wisła Kraków6(0)
2007–2009Wisła Kraków II44(0)
2010–2012FC Rubin Kazan0(0)
2011FC Volgar Astrakhan (huazim)0(0)
2012FC Tom Tomsk (huazim)3(0)
2012–2014FC Tom Tomsk10(0)
2014–FC Mordovia Saransk26(0)
Ekipi kombëtar
2004–2008Moldavia U-2118(0)
2006–Moldavia19(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ilie Cebanu (lindi më 29 dhjetor 1986) është futbollistë moldavianë i cili luan për skuadrën ruse FC Mordovia Saransk si portier. Ai poashtu ka edhe nënshtetësi ruse.