Iliova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Iliova
Fshat
Vendndodhja
Iliova is located in Maqedonia e Veriut
Iliova
Iliova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 582 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2320
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 58′ 55″ Veri

22° 38′ 19″ Lindje

Popullsia 125 banorë (2002)