Illano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Illano
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Illano is located in Earth
Illano
Illano (Earth)

Koordinatat: 43°18′V 6°48′P / 43.300°V 6.800°P / 43.300; -6.800

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë Leandro López Fernández
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 102.7 km2
Popullsia 497 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33734

Illano është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Illano ka 497 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 102.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Illano – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale