Illas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Illas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Illas is located in Spanjë
Illas
Illas

Koordinatat: 43°30′V 5°58′P / 43.500°V 5.967°P / 43.500; -5.967

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Avilés
Kryetari i Bashkisë Fernando Alberto Tirador Martínez
Partia IU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.51 km2
Popullsia 1019 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Illas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Avilés, të provincës Asturias, në Asturias. Illas ka 1019 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Illas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale