Illora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Íllora
Komunë
noform
Íllora
Stema_figura
Vendndodhja
Íllora is located in Spanjë
Íllora
Íllora

Koordinatat: 37°17′18″V 3°52′47″P / 37.28833°V 3.87972°P / 37.28833; -3.87972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Qarku Loja
Kryetari i Bashkisë Francisco José Domene Rodríguez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 197.4 km2
Lartësia 759 m (m.n.d.)
Popullsia 10716 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18260
Prefiksi +34 (Spain) + 958 (Granada)
Koordinatat 37° 17′ 18″ Veri

3° 52′ 47″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.illora.com

Íllora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Loja, të provincës Granada, në Andalusia. Íllora ka 10716 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 197.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]