Ilovica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ilovica
Fshat
noform
Vendndodhja
Ilovica is located in Maqedonia e Veriut
Ilovica
Ilovica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Bosilovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni juglindor
Lartësia 286 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2431
Prefiksi (+389) 034
Targa SR
Koordinatat 41° 28′ 14″ Veri

22° 47′ 55″ Lindje

Popullsia 1907 banorë (2002)