Inçi (Brod)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Inçin fshat në Maqedoni. Për kuptime tjera të fjalës Inçi shiko këtu.
Inçi (Brod)
Fshat
noform
Vendndodhja
Inçi (Brod) is located in Maqedonia e Veriut
Inçi (Brod)
Inçi (Brod)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 946 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 38′ 30″ Veri

21° 11′ 05″ Lindje

Popullsia 30 banorë (2002)