Inca, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Inca, Spain
Komunë dhe qytezë
noform
Orient Square
Stema_figuraFlag of Inca.svg
Vendndodhja
Inca, Spain is located in Spanjë
Inca, Spain
Inca, Spain

Koordinatat: 39°43′0″V 2°55′0″L / 39.71667°V 2.91667°L / 39.71667; 2.91667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku majorca
Kryetari i Bashkisë Rafel Torres Gómez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 30066 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7300
Prefiksi +34 (Spain) + 971 (Baleares)
Koordinatat 39° 43′ 0″ Veri

2° 55′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare Town Hall

Inca, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Inca, Spain ka 30066 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 58 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]