Infected Mushroom

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Infected Mushroom
Infected Mushroom (Live) 2.jpg
Infected Mushroom në Coachella 2007
Informacione
PrejardhjaKiryat Yam, Haifa, Izrael
ZhanriPsychedelic trance
electronica
industrial
LabelHom-Mega, Perfecto Records
Vite aktiv1996 - prezent
Anëtarët
Amit Duvdevani
Erez Eisen
Tom Cunningham
Erez Netz
Rogério Jardim
Webfaqja
www.infected-mushroom.com

Infected Mushroom është bend elektronik nga Izraeli, i formuar nga anëtarët Erez Eisen dhe Amit Duvdevani në vitin 1996. Bendi ka krijar famë botërore nëpërmes evolucionit konsistent zënor të albumeve të tyre The Gathering (1999), Classical Mushroom (2000), B.P. Empire (2001), Converting Vegetarians (2003), IM the Supervisor (2004), Vicious Delicious, (2007) dhe Legend of the Black Shawarma (2009). Anëtarët e bendit momentalisht jetojnë në Los Angeles, SHBA.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]