Jump to content

Infrastruktura e shkathët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Infrastruktura Agile IT, ose shkurt Infrastruktura Agile, është një lloj infrastrukture në zhvillim e teknologjisë së informacionit që shkon përtej infrastrukturës së hiperkonverguar dhe vë theksin në:

  • shpejtësia e zbatimit të ndryshimeve ;
  • reduktimi i kompleksitetit ;
  • elasticitet ;
  • përshtatja e shpejtë me teknologjitë e reja;
  • duke përfituar nga opsionet e vendosjes së lehtë;
  • akses i lehtë i mjeteve të menaxhimit; dhe
  • duke i bërë të gjithë heronj, jo vetëm disa individë. [1] [2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Agile Infrastructure". www.diaxion.com. Diaxion. Marrë më 25 prill 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Agile IT Infrastructure". susedefines.suse.com. Suse. Marrë më 25 prill 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)