Insituti Politeknik i Shkencave të Avancuara (Francë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Insituti Politeknik i Shkencave të Avancuara (Francë) (frëngjisht: Institut polytechnique des sciences avancées (IPSA)), aviacionit është një universitet privat e themeluar në 1961 dhe bazuar në Ivry-sur-Seine, Lion, Marseja dhe Toulouse.

Që nga viti 1998, shkolla është pjesë e IONIS Education Group.

Bibliografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nicolas Tenoux (IPSA 2007), 6 mois dans la vie d’un Pilote de ligne: Les secrets du quotidien..., 2020, Amazon, 51p., (ISBN 9798637449200), p. 10

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]