Institut Mines-Télécom Business School

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

"Institut Mines-Télécom Business School" është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Paris dhe Évry. Ngritur që në vitin 1979.

"IMT BS" u rendit e 75-a ndër shkollat evropiane të biznesit në 2012-ën nga gazeta "Finacial Times"[1].

Programet e saj janë trefish të akredituara nga sistemet ndërkombëtare AMBA, CGE dhe AASCB[2]. Shkolla numëron mbi 7500 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ European Business School Rankings 2019
  2. ^ IMT Business School : classement, prix, admission

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]