Institut polytechnique des sciences avancées

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Institut polytechnique des sciences avancées (IPSA), aviacionit është një universitet privat e themeluar në 1961 dhe bazuar në Ivry-sur-Seine dhe Toulouse.

Që nga viti 1998, shkolla është pjesë e IONIS Education Group.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]