Inter Channel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Inter Channel
Audience share n/a (55,000+ subscribers, official website)
Website www.interchannel.it
Availability
Satellite
SKY Italia Channel 232

Inter Channel është kanali televiziv zyrtar i klubit Italian Internazionale. Ajo e ka selinë ne qendrën sportive Angelo Moratti. Kanali ofron ekskluzivisht dokumentar, intervista, ndeshje, lajme dhe shume te tjera për fansat e Inter ekskluzivisht. Ky kanal është krijuar ne shtator te vitit 2000 nga Edoardo Carrara. Ky kanal është i disponueshëm 24 ore. Ajo transmetohet ne kanalin Italian SKY Italia.

Stafi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Edoardo Caldara
  • Roberto Scarpini
  • Roberto Monzani
  • Alessandro Villa
  • Nagaja Beccalossi
  • Tommaso Zanotti
  • Riccardo SOPHOS Tognon
  • Antonio Inglese