Iruña de Oca/Iruña Oka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Iruña de Oca/Iruña Oka
Spanjisht : Iruña Oka (baskisht)
Komunë
Stema_figuraIruñaOka-bandera.png
Vendndodhja
Iruña de Oca/Iruña Oka is located in Spanjë
Iruña de Oca/Iruña Oka
Iruña de Oca/Iruña Oka

Koordinatat: 42°49′9″V 2°48′46″P / 42.81917°V 2.81278°P / 42.81917; -2.81278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Álava
Qarku Añana
Kryetari i Bashkisë José Javier Martínez García
Partia PSE-EE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.25 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 2,973 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi In 1976
Vendasit Iruñaokar, iruñar (in Basque)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 1230
Koordinatat 42° 49′ 9″ Veri

2° 48′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.irunaoca.eu

Iruña de Oca/Iruña Oka është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Añana, të provincës Álava, në Komunitetin e Baskisë. Iruña de Oca/Iruña Oka ka 2,973 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53.25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]