Jump to content

Provinca Álava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Álava)
Provinca Álava
Popullsia
 • Gjithsej322.557

Álava është një provincë e komunitetit autonom Baskia, në Spanjë. Álava ka një popullsi prej 322,557 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2,963 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]