Isak Ahmeti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Isak Ahmeti (Stubëll, 25 mars 1946) është poet shqiptar nga Kosova, si dhe përkthyes e autor i studimeve si Kleri katolik shqiptar dhe letërsia, Bibla në letërsinë shqipe dhe Kur'ani në letërsinë shqipe.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Isak Ahmeti". lidhjashk.com. Arkivuar nga origjinali më 6 shkurt 2022. Marrë më 6 shkurt 2022.