Jump to content

Ishulli Cominotto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Cominotto, referuar si Cominetto, është ishull mesdhetar i pabanuar në brigjet veriore të Maltës . , Ai shtrihet 100 metres (328 ft) në veri-perëndim të Comino.

Midis Comino dhe Cominotto qëndrojnë transparente, ujërat e Lagunës Blu. Frekuentuar nga një numër i madh i turistëve dhe anijeve turistike çdo ditë, Laguna Blu është një gji i fotografuar, piktoresk, me një bazë të shkëlqyeshme të bardhë, me rërë dhe një jetë të pasur detare që e bën atë të popullarizuar tek zhytësit. [1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sailing directions for the Mediterranean: France, west coast of Italy, Corsica, Sardinia and Sicily, including adjacent islands" (në anglisht). 1958.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)