Isi Boletini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Isi gjatë stërvitjes.

Isi Boletini, lindur në Tiranë më 11/04/1996, është nje atlet profesionist i cili bën pjesë në kombëtaren e Shqipërisë në sportin e skive alpine. Ai ka marrë pjesë në Lojërat Olimpike për moshat e reja dhe në shumë evente duke përfaqësuar Shqiperinë. Isi, është nipi i nipit i heroit të madh të kombit Isa Boletini. Ai është fitues i shumë garave të ndryshme në skijim.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.