Ismet Bexheti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ismet Bexheti është një këngëtar i njohur. Ismet Behgjeti është nje nga këngëtar i njohur ne mbarë trevat shqiptare i lindur ne Kumanovë, dhe ka 12 vite që jeton në Prishtinë. Ai është i martuar dhe ka dy djem dhe një vajzë.Në Qershor 2003, Ismet Bexheti merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Te Pres Yll I Mengjesit".Më datë 21 Prill 2012, Gold AG & Ismet Bexheti publikojnë videoklipin "Komandant".Më datë 31 Maj 2012, Ismet Bexheti publikon videoklipin "Balada E Nenes".Në vitin 2012, Ismet Bexheti publikon albumin "Moj Fisnike".Më datë 9 Prill 2014, Kengetare Te Ndryshem publikon videoklipin "N'kufi Te Vjeter". Muzika e këngës u punua nga Korab Shaqiri, teksti u shkrua nga Naime Beqiraj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Korab Shaqiri. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.Më datë 1 Prill 2015, Gold AG publikon videoklipin "Armikut Si Perulet", në bashkëpunim me Ismet Bexheti. Muzika e këngës u punua nga Alban Furtuna, teksti u shkrua nga vetë Gold AG, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Furtuna. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

[1]

  1. ^ Bexheti, Ismet. "Biografia". Teksteshqip. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)